زمانی که معلم از تکلیف شب حرف می زند ، با آه و ناله اغلب دانش آموزان مواجه می شود.

خیلی از والدین نیز از حجم زیاد تکالیف فرزندانشان گله مندند . به گزارش کیدزهلث، ثابت شده است دانش آموزانی که والدینشان نقش پررنگی در تشویق آنها به انجام تکالیف داشته اند، به طور چشمگیر عملکرد بهتری در مدرسه نشان داده اند. برای اینکه بدانید والدین چگونه می توانند قدرت یادگیری فرزند خود را بهبود بخشند بدون این که آنها را تحت فشار قرار دهند،به این نکات توجه کنند. مشق تنها یک کار فوق برنامه کلاس است ،به عبارت دیگر فرصتی است برای تمرین کردن تا آنچه را که در مدرسه فرا گرفته است ،در منزل مرور کند.

 

با نظارت بر تکالیف فرزندانتان از آنچه هر روز می آموزد،آگاه می شوید.

انجام تکالیف مدرسه تواناییو حس مسئولیت در فرزند شما ایجاد می کند. بنابراین مکانی را برای فرزندتان در نظر بگیرید که محیط آرامی باشد و تمامی چیزهایی را که برای درس خواندن لازم دارند،فراهم کنید . برای جواب دادن به سوال های آنان آماده باشید.

گاهی هنگام انجام تکالیف به آنها سر بزنید تا به فرزندانتان بفهمانید که به کارشان اهمیت می دهید.

به فرزند خود کمک کنید و تکالیف مدرسه مدرسه او را به طور منظم برسی کنید و از انجام تکالیفروزانه توسط آنان مطمئن شوید. برای نظم به کارشان ،یک دفتر یاد داشت تهیه کنید و به آنها یاد دهید تکالیف و تاریخ روز را وارد دفتر کنند.

پس از انجام تمامی این توصیه ها،اگر باز هم فرزند شما تکالیف مدرسه را تمام نکرد،چه کاری باید انجام داد؟

سعی کنید بهانه نیاورید. اگربه معلم زنگ بزنید و برای انجام ندادن تکالیف بهانه بیاورید به فرزند خود یاد می دهید که هر کار کنند مادر و پدر هوای او را خواهد داشت.

انجام دادن تکالیف نباید یک مبارزه باشد . رفتار مناسب می تواند بهترین راهکار برای والدین باشد تا به فرزندانشان بفهمانند که یادگیری مهم است و این که پس از پایان دوران تحصیل برای آینده شان مفید خواهد بود.